Velká cena Francie F1 se vrací. Na programu bude od roku 2018

Velká cena Francie vozů F1 se v roce 2018 po deseti letech vrátí do kalendáře mistrovství světa. Na pondělní tiskové konferenci tuto informaci potvrdili organizátoři závodu, který se bude jezdit na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obnovenou Velkou cenu Francie bude hostit trať v Le Castellet | Zdroj: Reuters

„Jsme pyšní, je to pro nás skvělé vítězství,“ prohlásil regionální politik Christian Estrosi před novináři.

Zatímco doposud poslední Velká cena Francie F1 byla odjeta na dráze v Magny-Cours, od roku sezony 2018 se bude závodit na okruhu Paula Ricarda, který leží v jihofrancouzském městečku Le Castellet.

Organizátoři navrátivší se velké ceny uvedli, že podepsali smlouvu na pět ročníků.

O návratu Grand Prix Francie se přitom hovořilo již několik let, ale reálných obrysů nabral comeback tradičního klání až nyní.

Okruh Paula Ricarda, který vlastní šéf F1 Bernie Ecclestone, nebude hostit velkou cenu poprvé, když se zde mezi lety 1971-1990 odjelo 14 závodů.

Profil dráhy je sice podobný, jako tomu bylo na začátku devadesátých let, ale jinak se toho na okruhu v Le Castellet změnilo hodně. Došlo především k modernizaci zázemí a infrastruktury.

Návrat Velké ceny Francie ocení i tým Renault, pro který bude tento podnik domácím závodem. V F1 nyní navíc působí i dva Francouzi – Romain Grosjean a Esteban Ocon.

Historicky nejúspěšnějším jezdcem francouzské Grand Prix je však Němec Michael Schumacher, jenž v letech 1994-2006 nashromáždil osm triumfů.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme