Veslaře Michala Plocka našli mrtvého v loděnici. Smrt juniorského mistra světa vyšetřuje policie

Ve 22 letech zemřel český reprezentant ve veslování Michal Plocek. Elitního skifaře, juniorského mistra světa i světového šampiona v kategorii do 23 let našli v pondělí večer mrtvého v loděnici pražské Dukly.

Michal Plocek

Michal Plocek | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Vynikající reprezentant Michal Plocek, špičkový světový skifař, byl v pondělí večer nalezen v loděnici Dukly Praha bez známek života. Český veslařský svaz tuto tragédii zatím nechce blíže komentovat, příčina úmrtí je předmětem šetření Policie ČR,“ napsal veslařský svaz na svém webu.

Mluvčí pražské policie Iveta Martínková řekla, že policie v pondělí kolem 18.00 vyjížděla do ulice Císařská louka, kde byl nalezen mrtvý muž. „Kriminalisté spolu s lékařem na jeho smrti nezjistili cizí zavinění," doplnila mluvčí.

Plocek byl považován za nástupce olympijského medailisty a mistra světa Ondřeje Synka, kterého už v minulosti dokázal porazit. V letošní sezoně závodil společně s Matyášem Klangem na dvojskifu a neúspěšně se pokoušeli postoupit na olympijské hry v Riu de Janeiru. V dodatečné kvalifikaci v Lucernu obsadili první nepostupové místo.

Letos v červnu se Plocek premiérově představil v seriálu Světového poháru na skifu, když v Poznani nahradil Synka a ve finále dojel na čtvrtém místě. V srpnu skončil třetí na světovém šampionátu do 23 let v Rotterdamu, v září se stal akademickým mistrem světa a v závěru října byl členem vítězné posádky párové čtyřky s kormidelníkem na MS v příbřežním veslování.

Plocek začal s veslováním v deseti letech v Uherském Hradišti. Po zisku titulu juniorského mistra světa i Evropy a triumfu na domácím šampionátu v roce 2012, kde v rozjížďce nečekaně vyřadil Synka, přešel jako velký talent do pražské Dukly.

V roce 2014 se ve Varese stal mistrem světa v kategorii do 23 let, o rok dříve se na dvojskifu poprvé představil i na MS dospělých. Letos získal na skifu při Synkově absenci druhý titul mistra republiky, spolu s Klangem byl nejrychlejší i na dvojskifu.

"V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnout co nejlepší sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!" uvedli zástupci veslařského svazu na svém webu.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít