Za Krpálkem vyrazí na mistrovství Evropy celá rodina, na souboj s Rinerem nedojde

Judista Lukáš Krpálek se chystá na mistrovství Evropy, kde se v sobotu bude poprvé na velké akci prát v hmotnostní kategorii nad 100 kilogramů. Ve Varšavě ale ještě nedojde na dlouho očekávaný souboj dvou olympijských vítězů, Lukáše Krpálka a Francouze Teddyho Rinera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Judista Lukáš Krpálek | Foto: Herbert Slavík

„Je jenom dobře, že na souboj s Rinerem nedojde ještě teď ve Varšavě. Nemyslím si, že bych na tom byl tak dobře, abych se mohl utkat s takovou hvězdou," řekl před odjezdem na mistrovství Evropy Lukáš Krpálek.

Mezi novými a těžšími soupeři si ale rozhodně nevede špatně. Po svém přestupu do hmotnostní kategorie nad 100 kilogramů se pral na dvou Grand Prix. V Německu skončil pátý, a v Turecku dokonce vyhrál.

Zatím tedy svého rozhodnutí prát se mnohdy s o více než 50 kilogramů těžšími soupeři nelituje. „Zatím mě baví se s nimi prát. Ještě mě úplně neznají, jsem tam nový a zatím na ně platí víc věcí, než platilo na ‚stovky'."

„Doufám, že si mě rychle neokoukají, protože ze sedmi vyhraných zápasů jsem sedm vyhrál na zemi, tak se bojím, že zem jednou přestane fungovat. Ale zatím funguje, tak nevidím důvod, proč to nedělat," připomíná Lukáš Krpálek úspěchy na tatimi v takzvané „plusce."

Nasazenou jedničku ME už porazil

Ale zažil už i ne zrovna příjemné situace, dokonce se jednou přímo na žíněnce v zápase Rumunem Nateou polekal. „Je tím známý, že když se naštve, tak si zařve. Zrovna jsem vstával a on mi za zády zařval. Když na vás zakřičí takový medvěd, tak se leknete," usmívá se při vzpomínce na souboj s takřka 180kilogramovým Nateou Lukáš Krpálek.

Jenže Rumuna, který bude při neúčasti Francouze Rinera nasazenou jedničkou, už dokázal český judista porazit a ve Varšavě by to rád zopakoval a získal další cenný kov do své bohaté sbírky.

Pomoci by mu k tomu měla i podpora z hlediště, do Polska za ním totiž cestuje celá rodina. „Jsem rád, že budu mít takový fanklub. Tonda bude na svých prvních závodech, manželka se vrátí do fandících časů, kdy jezdila. Jsem rád, že pojedou se mnou, a doufám, že mě to vyburcuje k co nejlepšímu výkonu," říká Lukáš Krpálek.

Ve Varšavě se bude prát už tuto sobotu.

 

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme