Začíná honba za zeleným sakem. Favorit golfového Masters den před startem upadl na schodech

V americké Augustě začne zřejmě nejslavnější golfový turnaj světa - Masters. Je jedním ze čtyř takzvaných majorů, tedy nejprestižnějších golfových událostí - ale svými tradicemi a zvyklostmi vyniká ze všech nejvíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Danny Willett v zeleném saku pro vítěze Masters

Danny Willett v zeleném saku pro vítěze Masters | Zdroj: Reuters

Je jen málo momentů, které si přeje zažít opravdu každý golfista, vyhlašováním vítězem Masters je jedním z nich. Loni to byl Angličan Danny Willett, který za vítězství na Masters oblékl zelené sako, pravděpodobně vůbec nejcennější golfový artefakt na světě.

Výsadnímu postavení se tento turnaj těší třeba i proto, že se jako jediný ze čtyř majorů koná každý rok na stejném hřišti - Augusta National v americkém státě Georgia. A někdy jeho důležitost ochromí ruce i těch nejlepších světových golfistů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na hřišti Augusta national začne golfové Masters

„Dříve jsem před Masters sám na sebe vyvíjel velký tlak, ale moc to nefungovalo. Proto radši do turnaje vstupuji uvolněně a snažím se hrát nejlepší golf. Jen to mi dává šance před víkendovými závěrečnými koly,“ říká druhý hráč světa Rory McIlroy, který v Augustě ještě nevyhrál.

Pokud by se tak v letošním ročníku stalo, zmíněné zelené sako by si mohl nechat jen rok. Pak ho totiž vítěz musí vrátit zpět do klubovny, jak velí skoro 70letá tradice na Masters.

Měnit se turnaj nehodlá ani v době velkých marketingových kontraktů, proto jsou loga sponzorů v areálu jen občasnou výjimkou.

Ojedinělost turnaje potvrzuje i nejlepší česká hráčka a divačka Masters Klára Spilková. „Určitě se na Masters dívat budu, když na to bude čas. Je to svátek golfu, který sledují všichni golfisté na světě, je to takové velké spojení, to je na tom to hezké.“

O zelené sako a prémii 45 milionů korun bude letos bojovat 94 golfistů včetně světové jedničky Dustina Johnsona, který v předvečer nejslavnějšího turnaje upadl na schodechl a zranil si záda, přesto doufá, že první kolo bude schopen absolvovat.

Američan Tiger Woods se na výročí 20 let od zisku svého prvního zeleného saka kvůli zranění nezúčastní. „Udělal jsem všechno, abych se mohl zúčastnit, ale pokračující rehabilitace zad mi nedovoluje se zapojit. Jsem hodně naštvaný,“ napsala bývalá světová jednička na svém webu.

Petr Havlíček, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme