Zaměstnanec volejbalového svazu zpronevěřil až 20 milionů. Předseda: Selhaly kontrolní mechanismy

Český volejbalový svaz postrádá částku mezi 16 až 20 miliony korun. Podle zjištění serveru Aktuálně.cz jej o ně připravil některý ze zaměstnanců ekonomické sekce a údajně mohl peníze prohrát na automatech – byl totiž závislý na hazardu. Svaz podal na podezřelého trestní oznámení a policisté ho začali stíhat pro zpronevěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Fotobanka Pixabay

Už minulý rok se volejbalový svaz potýkal s nedostatkem peněz. Vedení proto zadalo mimořádnou prověrku a následná kontrola bankovních účtů odhalila, že na nich chybí až 20 milionů korun.

„Problémů jsme si všimli na konci minulého roku, když jsme ho dofinancovávali. V lednu jsme měli první informace o tom, že peníze mizí,“ prozradil v Ranním interview Radiožurnálu předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník.

Podotkl, že na svazu selhaly kontrolní mechanismy, protože audit nic neodhalil. „Museli jsme sjednat nápravu, protože do určité míry selhaly kontrolní mechanismy. Od pachatele to byla sofistikovaná akce,“ řekl Haník.

Peníze odešly podezřelými platbami, které měl zadat jeden ze zaměstnanců ekonomické sekce. Svaz už na něj podal trestní oznámení a policie ho stíhá pro zpronevěru, ale je možné, že český volejbal už chybějící sumu nikdy neuvidí. Pachatel byl totiž závislý na hazardu. „Upřímně řečeno, bude to velmi problematické,“ dodal Haník.

Volejbalový svaz byl podle svého předsedy na situaci připravený a financování celého roku 2016 má pod kontrolou.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme