Zdeněk Štybar pomáhal Kittelovi rozjíždět spurt. Po desáté etapě rozhodně brečet nebudeme, říká

Už čtvrtou etapu na Tour de France dokázal vyhrát Marcel Kittel z Quick-Stepu. Pomáhal mu s tím jeho týmový kolega Zdeněk Štybar. Tomu se sice jelo po dni volna hůř ale i tak je šťastný za Kittelovo vítězství.

Bergerac / Francie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar (ilustrační fotografie) | Zdroj: Reuters

Vítězství Marcela Kittela je jistě hodně veselé.

Brečet určitě nebudeme. Zatím to jde skvěle. Ty vyhrané čtyři etapy plus jedno druhé místo. Určitě není na pořadu dne si stěžovat.

Jak se pracuje s vědomím, že máte za prvé lídra v zeleném dresu a za druhé, že má opravdu formu?

Myslím, že on se dostával do formy už při závodu Okolo Kalifornie. Pak jsme spolu byli na soustředění, kdy jsme měli dobrou partu. Zlepšoval se a nyní mu určitě pomohlo to první vítězství. Teď už je na vítězné vlně a všichni si to užíváme.

Jaká byla etapa po dni volna? Když byla spíše spurterská, byla snazší?

Abych řekl pravdu, mně se ze začátku moc dobře nejelo. Ve finále už se mi jelo líp. Rozjel jsem se. Ty etapy po dni volna nejsou pro mě úplně ideální.

Další neúspěšný únik na Tour de France. Vítězem etapy se ve spurtu stal Marcel Kittel

Číst článek

Co technický dojezd? Dva kilometry před cílem je totiž kruhový objezd, kde v minulém ročníku spadl i Leopold König, a poté ještě dvě prudké levé zatáčky.

Myslím si, že všichni o tom ví. Naši sportovní ředitelé si to i včera jeli projet a měli jsme natočených posledních dvacet kilometrů. Několikrát jsme si to pouštěli, takže jsme věděli, co nás čeká.

Marcel Kittel vyhrál svou 13. etapu v kariéře na Tour de France. Překonal už i svého krajana Erik Zabela. Teď míří na zelený dres. Vypadá to, že když dojede do Paříže tak už mu ho nikdo nevezme.

Buďme ještě opatrní. Tour je ještě hodně dlouhá, ale myslím si, že jsem na dobré cestě.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme