Zlatá tečka na zlaté tečce. Dóža potvrdil titul Chodova a odchází

Patrik Dóža patřil mezi největší talenty českého florbalu. Jako mladík si vyzkoušel angažmá v nejprestižnější florbalové lize ve Švédsku, pak se vrátil do Chodova a vybojoval s ním jediné dva tituly v historii klubu. Teď ho po obhajobě triumfu v Superfinále čeká ve 23 letech druhé zahraniční angažmá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalisté Chodova slaví vítězství v semifinále | Zdroj: ČTK

Lepší loučení v dresu Chodova si Dóža snad ani nemohl představit. Vyrovnávací gól před více než 11 tisíci diváky v O2 areně připravil a ten na konečných 3:1 sám dal, v závěru skoro přes celé hřiště při hře mladoboleslavských bez brankáře.

„Nic lepšího nejde. Dá se říct, že to byla zlatá tečka na zlatou tečku. Gól sice nic nerozhodoval, ale stejně jsem za něj strašně rád, je to úžasný pocit," řekl Patrik Dóža se zlatou medailí na krku.

Na Chodov, kde florbalově vyrůstal, se vrátil před dvěma lety ze švédské ligy, kde sbíral zkušenosti v Pixbu. Nyní má namířeno na své druhé zahraniční angažmá.

OBRAZEM: Pražskou O2 Arenu ovládlo florbalové superfinále

Číst článek

„Chodov posiluje, takže jej neopouštím v žádné špatné situaci. Věděl jsem, že tu byla odvedena dobrá práce od posledního hráče pro trenéry. Cítil jsem, že tohle je další krok. Potřebuji další cíle a motivace, kam se posouvat," říká 23letý florbalista.

Rozhodnutí změnit prostředí nevzniklo z ničeho nic během jednoho dne. Námluvy trvaly opravdu dlouho. „Asi tak dva a půl roku zpátky mě tahají kamarádi, se kterými jsem hrál v Pixbu. Rozhodl jsem se pro návrat na Chodov, což se ukázalo jako správná volba."

„Ale volání už bylo tak dlouhé, že jsem neodolal a opravdu se těším na své bývalé kamarády, na lidi, které tam poznám, novou zemi a nové výzvy. Könitz je opravdu velkoklub, ale věřím, že jsem na Chodově neřekl poslední slovo, ale teď se na nějakou dobu odmlčím," dodává Patrik Dóža, úřadující český šampion.

Jakub Kanta, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme