Autor

Ota Gutwirth

Ročník: 1980 

Proč jste si vybral práci právě v rozhlase?: Souhra náhod a dnes už si myslím, že si rozhlas vybral mě. 

Dosavadní kariéra: Prací bylo několik, ale rozhlasu jsem věrný ze všeho nejdéle. 

Pracovní náplň: V Českém rozhlasu Pardubice mám na starosti zprávy a také sport v celém Pardubickém kraji. 

Zájmy a záliby: Sport, rybaření, dobré jídlo a pití, slunce, teplo a moře. 

RSS autora

Články autora

|Aleš Procházka, Ota Gutwirth, VM |Hokej

Nebývale vyrovnaná baráž. Týmy bojující o extraligu dělí jediný bod

Baráž o hokejovou extraligu má za sebou sedm kol a nabízí hodně napínavou podívanou. Týmy si berou body navzájem, a tak je situace v tabulce tak vyrovnaná, že o pozicích týmů rozhodují jednotlivé góly. Vedoucí Jihlava má 11 bodů, poslední Pardubice na ni ztrácí pouhopouhý bod. Je tak jasné, že do zbývajících soubojů je o drama postaráno.

| ČTK, Vojtěch Man, Ota Gutwirth |Hokej

Pardubické Dynamo se vrací do vlastnictví města, Salfický stojí o návrat Petra Koukala

Pardubice získají většinový podíl v extraligovém hokejovém klubu. Město od dosavadního majoritního vlastníka společnosti Hockey Club Dynamo Romana Šmidberského odkoupí za 9,36 milionu korun 38,8 procenta akcií a bude mít celkově 73,6 procenta. Po 6,5 procentech akcií získají bývalý hokejista Dušan Salfický a stále aktivní hráč Petr Čáslava.

|Ota Gutwirth |Ostatní sporty

Basketbalisté Nymburka padli v lize po víc než roce. Rozhoduje psychika, míní Welsch

Basketbalisté Nymburka v nejvyšší domácí soutěži poprvé letos padli. Pardubicím v sobotu podlehli na jejich hřišti 77:81. Středočeši naposledy v domácí soutěži prohráli 6. listopadu 2015, a to také na pardubické palubovce. Právě Pardubicím údajně pomohlo v souboji psychické nastavení a vědomí, že můžou favorita na třináctý ligový titul v řadě zdolat.

|Ota Gutwirth, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Jedno eso vedle druhého. Na ploché dráze v Pardubicích se pojede o 68. Zlatou přilbu

Třídenní klání na svítkovském plochodrážním oválu vyvrcholí dnes soubojem o Zlatou přilbu. O cennou trofej se letos jede už po osmašedesáté, žádný jiný závod nemá takovou historii jako ten pardubický. Pořadatelé se vždy snaží přilákat co nejlepší závodníky a letošní startovní listina je hodně nabitá. Nebudou chybět všichni tři medailisté z loňského ročníku, ani další vítězové z předchozích let.