Autor

Patricie Polanská

* 1966 

V Českém rozhlase jsem v rámci Centra zpravodajství připravovala publicistiku pro některé stanice Českého rozhlasu. Předtím jsem pracovala na ČRo Rádio Česko. Od ledna 2016 jsem vedoucí programu Plusu. 

Před nástupem do Českého rozhlasu jsem pracovala 12 let v tištěných médiích: Zemědělských, později Zemských novinách a Hospodářských novinách. 

Pokud má člověk rád klobásy a dodržuje zákony, neměl by být u toho, když vznikají, říká jeden z Murphyho zákonů. Je to pravda. Ale „být u toho“ je tak fascinující. 

A co se týče mých zálib: knihy, samozřejmě. S rozhlasem mají jednu společnou věc, rozhlas také vypráví příběhy a k jejich uchopení je zapotřebí jisté fantazie. 

RSS autora

Články autora

|Patricie Polanská |Hudba

Bob Dylan, The Who i Paul McCartney. V Kalifornii začíná exkluzivní festival Desert Trip

Rolling Stones, Neil Young, Bob Dylan, Charlie Watts a The Who, Roger Waters z Pink Floyd a Paul McCartney. Ti všichni budou k vidění a slyšení na možná největším hudebním festivalu všech dob po Woodstocku. Desert Trip začne už v pátek večer v městě Indio v americké Kalifornii. Od jiných rockových festivalů ho jasně odlišuje starší a movitější publikum.

|Vladimír Kroc, Patricie Polanská, Iveta Vávrová, Kateřina Součková |Zprávy z domova

Počet uživatelů pervitinu a opiátů v Česku roste, nejpopulárnější je marihuana

Počet dlouhodobých uživatelů pervitinu a opiátů se zvýšil. Upozorňuje na to výroční zpráva za rok 2014 o stavu drog v České republice. Podle odhadů je na těchto drogách závislých 48 tisíc lidí. Mezi legálními drogami je nejrozšířenější alkohol a tabák. V Česku kouří 31 procent lidí starších 15 let. Podle zprávy si alespoň jednou týdně cigaretu zapálí zhruba jedna pětina dětí v deváté třídě.

|Patricie Polanská, pir |Ekonomika

Společnost ČEZ pokročila v přípravách na prodej elektrárny Dětmarovice

Energetická společnost ČEZ pokročila v přípravách na prodej české nejvýkonnější elektrárny spalující černé uhlí. Elektrárnu Dětmarovice dnes akcionáři vyčlenili na mimořádné valné hromadě do samostatné akciové společnosti. Ta zůstává stoprocentně ve vlastnictví ČEZu, a o jejím případném prodeji se bude rozhodovat v samostatném řízení.

|Patricie Polanská, Květa Moravcová, pir, Jan Bumba |Zprávy z domova

Prezidentští kandidáti Zeman a Dienstbier žádají KSČM o podporu v přímé volbě

Prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Jiří Dienstbier žádají komunisty o podporu v přímé volbě. Přišli na zasedání výkonného výboru KSČM, kde čelili dotazům komunistických politiků. Ti se na základě odpovědí rozhodnou, zda dají stoupencům strany doporučení, komu by měli dát své hlasy. Komunistická strana vlastního kandidáta nemá. Definitivní doporučení o podpoře některého z nich by strana měla zveřejnit 8. prosince.

|Patricie Polanská, Lucie Maňourová |Ekonomika

Ministr Kalousek slibuje prorůstová opatření. Vyslyšel naše slova, vítají ekonomové

Budeme sice škrtat, ale dojde i na prorůstová opatření, slibuje ministr financí Miroslav Kalousek v souvislosti s novým návrhem státního rozpočtu pro příští rok i roky další. Na posílení ekonomického růstu by v příštích třech letech mělo jít až 35 miliard korun. Zato se nebude snižovat schodek státního rozpočtu takovým tempem, jak zatím vláda plánovala. Materiál by měl být představen v příštích dnech.

|Vít Pohanka, Patricie Polanská, Břetislav Tureček, Lucie Maňourová, pir, Jan Bumba |Zprávy ze světa

Izraelská armáda a Palestinci na sebe útočí stovkami raket. Civilisté umírají

Při raketovém útoku na obytný dům v Kirjat Malachi z pásma Gazy přišli v jižním Izraeli o život tři Izraelci. Kromě mrtvých si útok vyžádal dva raněné. Záchranáři se snaží najít případné další oběti. Palestinci odpálili od středečního veřera na Izrael více než sto raket v reakci na smrt vojenského velitele Hamásu při izraeském raketovém útoku. Izraelské nálety na Gazu zabily už asi 13 Palestinců včetně dvou malých dětí.

|Patricie Polanská, pir |Ekonomika

Microsoft nečekaně opouští ředitel divize Windows Steven Sinofski

Firma Microsoft dnes dokázala opravdu překvapit oznámením, že společnost po 23 letech opouští ředitel divize Windows Steven Sinofski, o kterém se dokonce spekulovalo jako o budoucím řediteli Microsoftu. Sinofski stál mimo jiné za vývojem a propagací prohlížeče Internet Explorer, cloudové služby SkyDrive a Outlook.com, a také za nejnovějším produktem Windows 8. Bližší vysvětlení jeho odchodu není známo, firma Sinofskeho odchod oznámila jen v tiskové zprávě.