Autor

Petra Hynčíková

V Českém rozhlase pracuji od roku 2003. Po několika letech v plzeňské redakci  zpravodajství jsem přešla do kulturní redakce a odtud do Centra výroby – Tvůrčí skupiny Drama a literatura. Jsem dramaturgem cyklu Kaleidoskop a Kriminálních případů Čech, Moravy a Slezska. Pro stanice Český rozhlas Vltava a Dvojka připravuji literární pořady, četby na pokračování, dokumenty a celou řadu dalších formátů.

Jsem absolventkou PF ZČU v Plzni a VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka (tvorba textu a scénáře).  

Co mě přivedlo k mikrofonu?

Radio poslouchám díky rodičům už odmalička. Dalším silným impulsem bylo setkání s režisérkou Hanou Kofránkovou, která na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze vedla rozhlasové semináře. K mikrofonu jako takovému mě ale dovedl úspěšně absolvovaný konkurz.

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci?

Rozhlasová NEJ obecně jsou pro mě svoboda a nezávislost na obrazu, které člověku dopřávají zajímavý prostor k vizuálně nespoutaným fantaziím. Rozhlasové vysílání vnímám jako Nekonečnou Erupci Jazyka, tedy mimo jiné češtiny, kterou jsem studovala. Baví mně sledovat, jak se živý jazyk vyvíjí. Zajímavé pro mě je také poslouchat a vnímat hlasy lidí jako hudbu. Nejvíc ze všeho mě ale baví právě lidé, se kterými se díky rozhlasové práci mohu setkávat. To je dar.

Co mě baví?

Baví mě život. Mám s ním totiž ty nejkrásnější techtle mechtle.

Co mě drží nad vodou?

Jednoznačně pohyb. Pohyb těla i ducha.

RSS autora

Články autora

|Marika Táborská, Petra Hynčíková |Zprávy z domova

ODS ostře vystoupila proti ministru Rathovi

Výkonná rada ODS ostře vystoupila proti ministru zdravotnictví Davidu Rathovi. Téma současného zdravotnictví bylo jedním z hlavních bodů jejího sobotního jednání. Občanští demokraté prohlásili, že protestují proti stupňující se vulgarizaci české politiky a pokračující aroganci a hulvátství Davida Ratha.

|Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Petra Hynčíková |Zprávy z domova

Pivovary začínají zdražovat

Od pondělí bude dražší plzeňské pivo. Prazdroj zvýší cenu za točené i lahvové. Například nejprodávanější české pivo Gambrinus podraží v lahvích o dvacet haléřů, točené potom o šedesát haléřů. Štamgastům se pochopitelně zdražení nelíbí, ale jak říká plzeňský výčepní Jiří Hlouša na spotřebě se to určitě neprojeví.

|Milan Kopp, Petra Hynčíková |Zprávy z domova

Vlaky srazily na 15 krav

Hasiči stále likvidují následky ranní srážky vlaku s potulným stádem krav na trati mezi Ošelínem a Pavlovicemi na Plzeňsku. Tah Plzeň-Cheb je už průjezdný, v místě nehody vlaky jen snižují rychlost.