Slavná washingtonská panda je po operaci střeva. Prognózy jsou příznivé

Panda velká, hvězda washingtonské zoologické zahrady, se zotavuje po naléhavé operaci, při které ji chirurgové ze střev odstranili "zátku" v podobě nestráveného bambusu o velikosti citronu. Podle představitelů zoo je pacient - roční pandí mládě Bei Bei - ve stabilizovaném stavu a prognóza je velmi dobrá, uvedla dnes zpravodajská stanice BBC.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panda | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Chirurgický zákrok byl zapotřebí poté, co vyšetření na ultrazvuku odhalilo ucpání tenkého střeva. Bei Bei již dříve vykazoval příznaky žaludečních potíží a nevolnosti, spal více než normálně a nežral.

Jsem nesmírně hrdý na náš tým ošetřovatelů, veterinářů a lékařských expertů, který zajistil rychlou reakci, prohlásil ředitel zoo Dennis Kelly. Prognóza je podle jeho slov velmi dobrá, ale celý tým bude pacienta nadále pečlivě sledovat.

Americké pandy po přesunu do Číny prožívají kulturní šok. Nerozumí chovatelům a nechutná jim chleba

Číst článek

Ještě v noci panda dostala vodu a později přejde na měkkou stravu, jako jsou sladké brambory a hrušky. Bei Bei se zotavuje odděleně od ostatních pand. Jejich pavilon je momentálně uzavřen, ale návštěvníci je mohou zahlédnout ve výběhu.

Nejohroženější živočišný druh

Panda velká patří mezi nejohroženější živočišné druhy. Jejich přirozeným domovem je několik horských hřebenů v centrální Číně. V současnosti jich podle dostupných informací ve volné přírodě žije kolem 1600, dalších asi 300 jich je v zajetí, převážně v Číně. Pro pandy je typická velmi nízká porodnost. Bei Bei se narodil loni 22. srpna poté, co těhotenství jeho matky Mei Xiang mohli zvědavci po celém světě sledovat prostřednictvím "pandí kamery". Mei Xiang porodila dvojčata, slabší mládě však krátce po porodu zahynulo.

Zemřela nejstarší panda chovaná v zajetí, v přepočtu na lidský věk se dožila více než sta let

Číst článek

Jméno Bei Bei, které by se dalo volně přeložit jako Zlatíčko či Drahoušek, vybraly první dámy USA a Číny, Michelle Obamová a Pcheng Li-jüan.

Minulý měsíc pražská zoo ohlásila záměr vypsat architektonickou soutěž na expozici pro pandy velké, kterou hodlá zřídit na místě nynějšího objektu pro lední medvědy, pokud se ovšem zvířata z Číny podaří získat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru