Autor

Radek Kedroň

V minulosti pracoval v reportérském oddělení Hospodářských novin a MF DNES, dva roky vedl domácí zpravodajství časopisu Týden. Specializoval se především na bezpečnostní problematiku. Odtajnil například jména agentů StB pracujících v Hradní stráži Václava Havla, detailně zmapoval tuneláž státního Fondu dětí a mládeže, publikoval sérii textů o dodávce českých zbraní do válčící části Afriky, v níž se angažovali i vrcholoví politici. Podílel se na projektu Konta X, který prověřoval majetek politiků, nebo přinutil Poslaneckou sněmovnu, aby zveřejňovala jména takzvaných létajících politiků. Od roku 2012 do roku 2016 vedl zpravodajský server Lidovky.cz, kde se mimo jiné věnoval kauze exposlance David Ratha. O zákulisí vyšetřování toho sledovaného případu napsal knihu Operace Rath.

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

|Radek Kedroň, Ondřej Golis, Kristýna Novotná |Zprávy z domova

Drahošovu kampaň vede muž z firmy stíhané v kauze Rath. 'Prověřím to. Co vím, mi nevadí,' říká kandidát

Volební kampaň Jiřího Drahoše řídí muž s problematickou minulostí. Jakub Kleindienst působil ve vedení firmy, která sehrála klíčovou roli v kauze exhejtmana Davida Ratha. Krátce poté, co obří korupční skandál propukl, odešel. Zůstala za ním navíc i řada dalších zkrachovalých firem. Drahoš připustil, že o minulosti svého hlavního manažera zčásti věděl, ale nevadí mu. Sám Kleindienst tvrdí, že jeho nové angažmá s kauzou Rath nemá nic společného.

|Radek Kedroň, Hana Mazancová |Zprávy z domova

Policie kvůli veřejným zakázkám stíhá pět lidí, je mezi nimi i exposlanec ODS Hrbata

Nejprve je zadrželi a pak bez obvinění propustili. Jenže po půlročním tichém vyšetřování padla obvinění. Zpravodajský web Českého rozhlasu zjistil a ověřil, že protikorupční detektivové obvinili bývalého poslance za ODS a někdejšího náměstka ministra obrany Michaela Hrbatu. A spolu s ním i jeho kolegy z firmy Techniserv, v níž coby manažer pracuje. Celkem si vyslechlo obvinění pět lidí.