Autor

Radim Nejedlý

Životní motto: Život je příliš vrstevnatý na to, aby se dal vtěsnat do jednoho motta.

Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase působím jako režisér. Každodenně pracuji s literárními texty, hledám možnosti, jak je uchopit, převést do zvukové podoby a co nejlépe jejich obsah přiblížit posluchači. Natáčím i dokumenty, ve kterých se snažím zpracovávat důležitá a aktuální témata, ale často také zachycovat i zdánlivě subtilní lidské příběhy. Jednou měsíčně jsem autorsky připravoval pro Český rozhlas 3 Vltava pořad Čajovna, od září 2017 se podílí na přípravě vltavské programové řady Vizitka, kde vede rozhovory se svými hosty.

Před rozhlasem: Vystudoval jsem Podnikatelskou fakultu VUT v Brně. Absolvoval jsem také čtyři semestry navazujícího magisterského studia žurnalistiky na Karlově univerzitě v Praze a dva trimestry mediálních studií na University of Glamorgan ve Velké Británii. Pracoval jsem jako archivář v České televizi a grafik ve vydavatelství Prague Tribune.

Co mě baví: Literatura, hudba, příroda, cestování a samozřejmě práce v rozhlase.

RSS autora

Články autora

|Markéta Kaclová, Pavel Novák, Michal Fila, Radim Nejedlý |Zprávy z domova

Úřad práce: Hypernova porušila zákoník práce

Kvůli možnému porušení zákoníku práce hrozí společnosti Ahold až čtvrtmiliónová pokuta. Podle břeclavského úřadu práce neproplácela firma svým zaměstnancům v supermarketu Hypernova přesčasy a jedna zaměstnankyně dostávala za stejnou práci nižší plat, než její kolega. Firma podala proti zjištěním námitky a také zaslala úřadu práce písemnou zprávu o odstranění zjištěných nedostatků.