Autorka

Regina Prouzová-Květoňová

RSS autorky

Články autorky

|Regina Prouzová-Květoňová |Literatura

Petr Jarchovský, majitel Českých lvů a nominace na Oscara, slaví padesátiny. Vyděržaj, pianěr!

Nerozbitné plastové skleničky nebo hračku Vyděržaj, pianěr - možná jeden z těchto dárků dostane k narozeninám scénárista Petr Jarchovský. Ve čtvrtek slaví kulatou padesátku. Ke svým pracovním úspěchům si může připsat dvě nominace na Oscara a dva České lvy. Jeho podpis ale najdete i pod scénáři víc než desítky filmů, jako Musíme si pomáhat, Pupendo nebo kultovních Pelíšků.

|Alexandr Pícha, Regina Prouzová-Květoňová, Soňa Marešová |Zprávy ze světa

Zahraniční tisk o summitu zemí EU a Latinské Ameriky

Na summitu Evropské unie a latinskoamerických zemí ve Vídni nedošlo z ekonomického hlediska k absolutně žádným pokrokům, píše dnes rakouský deník der Standard. Americký tisk stále rozebírá okolnosti kolem databáze telefonních hovorů, kterou podle deníku USA Today buduje americká Národní bezpečnostní služba. Sněmovna lordů včera zamítla návrh britského zákona umožňujícího asistovanou sebevraždu, píše dnes americký deník New York Times. Na neděli připadá Den Matek, a právě tomuto tématu se věnuje severoamerický list Christian Science Monitor.

|Regina Prouzová-Květoňová |Zprávy ze světa

Zatím nerozhodně skončilo první kolo parlamentních voleb v Maďarsku

Páté parlamentní volby od pádu komunistického režimu v Maďarsku přinesly patrně nerozhodný výsledek. Po sečtení 99 procent hlasů je zřejmé, že voliči dali vládnoucí Maďarské socialistické straně (MSZP) premiéra Ference Gyurcsánye o pouhé procento více hlasů než dosud opozičnímu Svazu mladých demokratů-Maďarskému občanskému svazu (Fidesz-MPSZ) bývalého premiéra Viktora Orbána.

|Regina Prouzová-Květoňová |Zprávy ze světa

Přes plot Bílého domu pronikl výtržník

Výtržník včera vnikl do areálu Bílého domu ve Washingtonu. Neozbrojeného muže, jemuž se podařilo přelézt plot kolem sídla amerického prezidenta, zatkla policie. Prezident George Bush v tu chvíli byl ve svém sídle. Vousatý muž v potrhaném tričku s nápisem "Bůh žehnej Americe" se dostal přes plot poblíž přední brány Bílého domu a utíkal několik desítek metrů. "Jsem obětí terorismu," křičel.