Část majetku kutnohorské nemocnice jde do dražby

Část majetku kutnohorské nemocnice je na prodej. Důvodem je dluh, který zůstal po minulém provozovateli zdravotnického zařízení. Ten je teď v konkurzu. Do dražby půjdou například nemocniční lůžka, na kterých ještě minulý týden leželi pacienti. Těch by se ale plánovaná dražba neměla nijak dotknout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ordinace lékařské pohotovosti přesídlila do budovy nemocnice | Foto: Nemocnice Kutná Hora

Společnost Nemocnice Kutná Hora, která zdravotnické zařízení provozovala, za sebou nechala dluh v řádech několika desítek milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dražbě majetku kutnohorské nemocnice informuje redaktor Michal Trnka

Insolvenční správce se rozhodl dát majetek po bývalém provozovateli do dražby a pokusit se uspokojit alespoň některé pohledávky věřitelů.

Dražit se bude v prosinci, ale už dnes odpoledne se zájemci mohou přijít do kutnohorské nemocnice podívat, co si mohou koupit.

Jedná se o věci, které mají podle znalce hodnotu asi čtyři miliony korun. Kromě nemocničních lůžek obsahuje seznam také nábytek, počítače nebo třeba jeden z rentgenů.

Od loňského roku je zřizovatelem kutnohorské nemocnice Středočeský kraj. Právě ostatní krajská zdravotnická zařízení půjčila do Kutné Hory, co bylo potřeba – tedy hlavně postele. Pacienti by tak neměli nic poznat.

Kraj už také uvolnil 14,5 milionu korun na nákup zcela nového chybějícího vybavení. „Do konce února by v nemocnici měl být nový inventář,“ dodala ředitelka kutnohorské nemocnice Alice Opočenská.

Michal Trnka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme