Fotopasti mají v Černošíně na Tachovsku pomoci v boji proti vandalům

Radním v Černošíně došla trpělivost s vandaly. V malém městečku na Tachovsku, které má jen 900 obyvatel, přibývá případů nepořádku a poničeného městského majetku. Místo drahého kamerového systému ale zdejší zastupitelé rozhodli pořídit fotopasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážník umísťuje v Břeclavi fotopast | Foto: Vlasta Gajdošíková

Téměř každý den se vandalismem setkává například technicko-hospodářský pracovník radnice Stanislav Hladík:

„Cokoliv nového se udělá, tak se v zápětí ničí. Málokde máme opěrátka na lavičkách. To už jsme všechno zlikvidovali, protože sedají na vršek a rozlámou to. Opravuje se tak třikrát do měsíce.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Černošíně na Tachovsku natáčela redaktorka Monika Zettlová

A nic nezmůžou ani muži zákona, protože Černošín je už několik let bez policie. „Tady byla pobočka státní policie, ale jak se reorganizovalo, tak tady už několik let není. My obecní policii nemáme. V rozpočtu na to nejsou peníze,“ říká starosta Jan Grigar.

A tak se město rozhodlo koupit čtyři fotopasti celkem za zhruba 40 tisíc korun. „Budeme mít alespoň nějakou páku, protože omladina jsou stejně nezletilí. Alespoň budeme vědět, zajdeme za rodiči a vyřídíme to třeba přes ně,“ slibuje si pozitivní dopad fotopastí starosta.

Fotopasti nahradí kamerový bezpečnostní systém, který by byl výrazně dražší a náročnější na provoz. Jejich další výhodou je možnost přemístění podle potřeby. Fotopasti dorazí do Černošína během tohoto týdne, k jejich osazení by mělo dojít do měsíce.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme