Galerie a muzeum na pardubickém zámku mají společnou vstupenku

Návštěvníci Východočeské galerie i muzea na pardubickém zámku si teď mohou koupit společnou vstupenku. Novinka má nalákat turisty a zvýšit návštěvnost expozicí a výstav obou kulturních institucí. Vstupné se rozděluje na základní, snížené a rodinné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubický zámek | Foto: Tomáš Klement | Zdroj: Český rozhlas

Jak řekla ředitelka Východočeské galerie Hana Řeháková, inspirace přišla z jiných evropských měst, například z Vídně, kde podobný systém funguje v daleko větším měřítku:

„Pokud by někdo šel samostatně do galerie, navštívil jak místnosti na zámku, tak Dům U Jonáše, zaplatil by při plném vstupném 60 korun. Pokud by někdo chtěl projít celý zámek kompletně, zaplatil by 90 korun. Celý zámek – myslím expozice Východočeského muzea.“

„A tak jsme se s paní ředitelkou Rychlíkovou dohodli na tom, že bychom rádi návštěvníkům nabídli společnou vstupenku, která by měla navíc i ten bonus, že by platila dva dny. Protože, návštěvník projde-li poctivě všechny expozice, které mu tady nabízíme, tak si myslím, že musí být velmi zdatný, aby to všechno stihnul za jeden den,“ míní Řeháková.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme