‚Muslimské dny‘ v Teplicích mají přiblížit lidem tamní komunitu, mnozí akci kritizují

Muslimská obec v Teplicích seznamuje veřejnost se svým životem. Pořádá ‚Muslimské dny‘, které se konají v aule gymnázia. Vedení školy ale dostalo řadu negativních reakcí. Sobotní přednáška Bronislava Ostřanského z Orientálního ústavu Akademie věd se ale i přes přítomnost několika radikálů obešla bez problémů. Akce pokračuje až do pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

muslimská dívka | Foto: Fotobanka Stock Exchange

Ředitel gymnázia Zdeněk Bergman je rád, že akci poskytl prostory. „To, co tady přednášel doktor Ostřanský, pro mne bylo v mnoha ohledech nové. Především mě zaujal koncept selektivního přístupu k muslimům. Myslím si, že to je cesta, jak bychom se k muslimům měli chovat,“ poznamenává.

‚Muslimské dny‘ v Teplicích dnes odpoledne pokračují ukázkou národního oblečení a ochutnávkou jídla lidí z muslimských zemí. Místní komunita muslimů chce podle organizátorky Martiny Mikulenkové víc mluvit s veřejností.

„Chci, abychom nebyli vnímáni, že jsme všichni vrahové, že jsme všichni zlí. Chtěla bych, aby lidé viděli, že jsme normální lidi, chodíme normálně nakupovat, řešíme normální problémy, jako všichni ostatní a máme svoje vlastní náboženství,“ říká Mikulenková.

Také Muslimská obec v Teplicích odsuzuje teroristické útoky páchané ve jménu islámu. Loni pořádala ve městě Dělnická strana sociální spravedlnosti shromáždění proti islamizaci. Lidé si stěžovali na nevhodné chování lázeňských hostů z arabských zemí.

Akce ‚Muslimské dny‘ v Teplicích v gymnaziální aule končí zítra.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme