Nová lanovka na Sněžku čeká na evropské dotace

Už 62. sezónu je v provozu lanová dráha z Pece pod Sněžkou na vrchol Čech. Roky se mluví o její rekonstrukci. Lanovka má v současnosti už dokonce vydané stavební povolení. Co ale stále chybí, jsou peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Sněžku funguje od roku 1949 | Foto: Luboš Veverka

Nová lanovka na Sněžku by měla vyrůst na trase té současné, čeká se jen na schválení dotace.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novou lanovku na Sněžku se zajímal reportér Martin Pařízek

„Na lanovku je vydané stavební povolení. Pokud se na podzim dozvíme kladný výsledek, všichni v to doufáme, tak buď na podzim, nebo určitě na jaře by se začalo s rekonstrukcí,“ říká náčelník lanové dráhy Jiří Martinec.

Nová lanovka by měla vést ve stejné trase jako současná, jen spodní stanice se přesune blíž k Peci pod Sněžkou. Dřevěné sedačky nahradí čtyřkabinka.

„Pokud by všechno dopadlo tak, že bychom mohli začít na jaře příštího roku, tak stávající lanovka by jezdila určitě do konce srpna 2011, v roce 2012 by Sněžka byla bez lanovky, na jaře 2013 by se rozjela lanovka nová,“ upřesňuje Jiří Martinec.

Lanová dráha na Sněžku přepraví ročně několik desítek tisíc turistů a její horní stanice je jedním z výchozích míst pro horskou turistiku v Krkonoších.

Martin Pařízek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme