Odpůrci přesunu brněnského nádraží se zřejmě odvolají proti územnímu rozhodnutí

Kolem brněnského evergreenu – otázky, zda se přesune nádraží z centra města - se v prostřed léta pohnuly ledy. Přestavba železnice v Brně, která s přesunem nádraží počítá, získala územní rozhodnutí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží Brno

Hlavní nádraží Brno | Foto: Tomáš Adamec

„Územní rozhodnutí, pokud nabyde právní moci, a já jsem v tom velký optimista, nám umožní ten první krok do Bruselu, to znamená žádost o evropské peníze. Tam se jedná o částku kolem 8 miliard korun z Evropské unie,“ řekl Radiožurnálu brněnský primátor, místopředseda ČSSD Roman Onderka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O přestavbě brněnského nádraží diskutovali Roman Onderka a Svatopluk Bartík v Ozvěnách dne Radiožurnálu

Přestavba brněnského železničního uzlu včetně zamýšleného přemístění nádraží by v případě, že nedojde k odvoláním a zdržením celého projektu, mohla podle primátora začít ještě na konci letošního roku.

Pokud se některé iniciativy proti územnímu rozhodnutí odvolají, což Onderka předpokládá, by stavba začala na jaře příštího roku.

Svatopluk Bartík z občanské koalice Nádraží v centru považuje za vysoce pravděpodobné, že odvolání bude podáno.

„My nebojujeme za zachování stávajícího nádraží v centru. My také podporujeme přestavbu železničního uzlu a lišíme se pouze v detailu: a to je, zda nádraží má být tam, kde v podstatě v tuto chvíli nic není a kde nemůže být efektivně napojeno na městkou hromadnou dopravu. Anebo zda bude vystavěno a přestaveno nové i s celým železničním uzlem a železniční doprava bude moci být napojena na městskou hromadnou dopravu,“ vysvětlil Bartík.

Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme