Pátrání po ztraceném běžkaři v Jeseníkách je stále bezvýsledné

Horská služba Jeseníky pátrá v rojnicích po ztraceném běžkaři. Záchranáři na lyžích pročesávají okolí hřebenové trasy, na kterou se měl 62letý muž ze Šumperku v neděli vydat. Během dneška měl v pátrání pomáhat i vrtulník, kvůli nepříznivému počasí ale nepřiletěl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Pátrání záchranářům ztěžuje vysoká sněhová pokrývka; kvůli mlze je špatně vidět a navíc v Jeseníkách od rána sněží. Jedna skupinka vyrazila z Ramzové, druhá z Červenohorského sedla. Až se potkají, půjdou zase nazpět.

Běžkař se pohřešuje už druhý den. Pokud zůstal někde v terénu, šance na přežití se každou hodinou zmenšují. Tím, že se vydal na vyjížďku sám, porušil základní pravidlo pohybu na horách.

Ignoroval i aktuální doporučení Horské služby, která o víkendu veřejnost varovala před hřebenovými túrami. Jeho mobilní telefon, který si vzal s sebou, se navíc během dne zcela vybil.

Andrea Švubová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme