Plzeň opět chystá řadu dopravních staveb. Uzavírky se dotknu motoristů i MHD

Také letos, hlavně v letním období, čeká Plzeň řada oprav silnic, mostů nebo tramvajových tratí. Motoristé a cestující městskou hromadnou dopravou se tak opět musí připravit na uzavírky a výluky. Některé rekonstrukce začnou, jiné už probíhají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň | Foto: Lukáš Milota

Pokud jde o tramvajové tratě, zřejmě nejvíc se cestujících dotknou opravy na lince číslo 4. Jak mi řekl Ondřej Vohradský ze Správy veřejného statku města Plzně, rekonstrukce bude probíhat hned na třech místech.

„Proběhne výluka v úseku Sady pětatřicátníků - Bory, měly by se opravovat koleje na křižovatce Belánka na Chodském náměstí a u konečné Na Borech. Současně s tím bude uzavřená také Prešovská ulice.“

„Obě tyto výluky přicházejí v úvahu v srpnu a bude zavedena náhradní autobusová doprava mezi Bory, Sady pětatřicátníků a U Zvonu,“ uvedl Vohradský.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystané opravy silnic a tramvajových tratí v Plzni se zajímala redaktorka Jana Kosová

U Zvonu se měla tramvajová trať začít opravovat už loni na podzim. Rekonstrukce je tam naplánovaná od starého mostu U Jána až k Mlýnské strouze. Začne se s ní ale až letos na podzim, respektive s přípravnými pracemi. „Kolejí se tato akce dotkne až v roce 2014,“ potvrdil náměstek primátora Miloslav Šimák.

Náměstek zároveň vysvětlil, proč se akce musela odložit. „Komplikují se tam záležitosti spojené s památkovou ochranou. Určité zpoždění také znamenalo přepracování dokumentace tak, aby byla v souladu se záměry Plzeňského kraje, s výstavbou západočeské galerie.“

Letos se měla také opravovat tramvajová trať na Košutce v Gerské ulici, a to od Severky až ke konečné. Město na to ale v rozpočtu nenašlo potřebných zhruba sto milionů korun, takže opravy se odsouvají.

Co se týče uzavírek na silnicích, bude jich hned několik zásadních. Například opět dojde na uzavření Prokopovy ulice, kde se bude opravovat most, po kterém vede železniční trať na Klatovy.

Nefunkční radary v Plzni | Foto: Lukáš Milota

„Tato výluka bude od dubna do července. Náhradní doprava linek 10, 13 a 14 bude organizována tak jako loni, to znamená po Mostě milénia směrem k hlavnímu nádraží.“

A na to naváže rekonstrukce Wilsonova mostu na Americké třídě. Začne 1. července a potrvá do konce roku. Jak připomíná náměstek primátora Miloslav Šimák, most slaví letos sté narozeniny.

„Za těch sto let je samozřejmě potřeba tam udělat nezbytné úpravy týkající se hlavně izolace mostu, aby vydržel další stovky let. A v rámci toho řešíme i problém kabelovodů, které procházejí tímto mostem a napájejí hromadnou dopravu v celé centrální oblasti,“ doplnil náměstek Šimák.

Křižovatky na okrajích mostu zůstanou částečně průjezdné a trolejbusy pojedou po Anglickém nábřeží a ulicí U Prazdroje. A co dalšího se na motoristy chystá?

„Další dost zásadní uzavírka bude Klobeská ulice, je to ta část od kruhové křižovatky Částkova-Lobeská-Na Slovanech směrem dolů k mostu přes Úslavu. Tato uzavírka bude probíhat pravděpodobně v srpnu letošního roku, bude trvat tři týdny a linka číslo 30 bude odkloněna z Částkovy ulice přes most Nad nádražím do ulice U Prazdroje a odtud potom na Doubravku,“ upřesnil Ondřej Vohradský.

Zhruba dva měsíce bude letos uzavřena kvůli rekonstrukci také Koperníkova ulice, dále Borská ulice, kde se bude u páté brány Škodovky nově napojovat areál Techmanie. A řidiči stále neprojedou také spojkou mezi Novou Hospodou a Skvrňany, kde pokračuje výstavba západního okruhu města.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme