Silničáři na Vysočině vyjeli s několika desítkami sypačů

První vydatné sněhové přeháňky dnes na některých místech republiky komplikovaly dopravu. Silničáři vyjeli se sypači, přesto měli řidiči starosti hlavně na silnicích ve vyšších polohách. Meteorologové upozorňují na možnou tvorbu náledí a sněhové jazyky na horách. Například na Vysočině už uvízlo v kopcích několik kamionů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava v zimě

doprava v zimě | Foto: Marián Vojtek

Největší problémy hlásí tradičně Žďársko, nejvýše položený region kraje. Kamiony ale zapadly také na Pelhřimovsku a Jihlavsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Dan Burda informoval o sněžení na Vysočině ve Zprávách o čtvrté

Na dálnici D1 na Vysočině řidiči mohou jet bez obav, vozovka je mokrá. Jen by si měli dát pozor na místy sníženou viditelnost v důsledku sněžení. „Tady u exitu Měřín ale sněží jenom velmi jemně,“ hlásil v 16 hodin z místa reportér Českého rozhlasu Dan Burda.

Úplně odlišná situace je ve Žďárských vrších. Na silnicích vyšších tříd tam leží rozbředlý sníh a okresní silnice jsou sněhem pokryté. Řidiči by měli jezdit opatrně.

Silničáři jsou ale v pohotovosti, v terénu je asi 40 sypačů. Jediný region, kde zatím nevyjeli, je Třebíčsko, které je nejteplejším regionem Vysočiny.

Daniel Burda, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme