Sníh na mnoha místech komplikuje dopravu

Vytrvalé sněžení zkomplikovalo dopravní situaci na mnoha místech v Česku. Nejhorší situace je v Libereckém kraji, kde sněží už od pondělního odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři mají na mnoha místech České republiky plnou pohotovost. | Zdroj: ČTK

Dopravu dnes na mnoha místech komplikuje sníh, a to hlavně v horských oblastech. Například na Liberecku celou noc hustě sněžilo a na silnicích leží vrstva rozbředlého sněhu.

Českému rozhlasu to potvrdil hlavní krajský dispečer Pavel Pospíšil:

„Snažíme se ji odstraňovat, ale s tím velkým spadem sněhu se nám to zatím nedaří. Na silnicích nižších tříd nám leží vrstva ujetého sněhu, kterou v současné době hlavně pluhujeme, protože posyp, který bychom prováděli, by zapadl a ztratil by veškerou účinnost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Sjízdnost na Liberecku sleduje Šárka Škapíková a na Zlínsku Roman Verner

Sněžit má ještě během celého dopoledne. Na komplikace se musejí řidiči připravit zejména na stoupáních. V horských oblastech navíc fouká silný vítr. Sněžení má přes den ustávat a situace celkově zlepšit.

Také na Zlínsku musí řidiči zvýšit pozornost na cestách v celém kraji. Nejhustěji sněží na Rožnovsku, naštěstí nefouká vítr, a tak se tam závěje netvoří.

Na silnicích 1. třídy leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření, vozovky 2. a 3. třídy kryje souvislá vrstva sněhu udržovaná pluhováním.

Varování až do zítřka před ledovkou platí mezi Horní Bečvou a Bumbálkou, kde je cesta nesjízdná pro kamiony.

Výška sněhové pokrývky ze dne 17. 1. 2012

Šárka Škapiková, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme