'Tykadlového řidiče' Romana Smetanu čeká další soud

Případ takzvaného kreslíře tykadel Romana Smetany začne dnes krátce před třináctou hodinou projednávat Krajský soud v Olomouci. Jednatřicetiletý muž před volbami v roce 2010 pokreslil plakáty politických stran. Za to dostal peněžitý trest a sto hodin obecně prospěšných prací. Smetana zaplatil, ale druhou část postihu odmítl vykonat. Za to následoval trest sto dní vězení. Jenže do káznice se nedostavil a policii se dobrovolně vydal až po čase.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý řidič MHD Roman Smetana byl propuštěn z olomoucké vazební věznice | Zdroj: ČTK

Bývalý řidič olomoucké městské hromadné dopravy proto dostal v lednu podmínku u okresního soudu za nenastoupení do vězení. Státní zástupce se ale na místě odvolal.

Kauza pokračuje, protože žalobce Jaroslav Kouřil je přesvědčený, že Roman Smetana patří za mříže. Podle státního zástupce se vězení vyhýbal zcela záměrně:

„Jsem toho názoru, že pokud se někdo dopustí trestné činnosti v bezprostřední časové návaznosti poté, co byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, tak nepřichází v úvahu podmíněný trest odnětí svobody.“

Sám hlavní aktér se s médii bavit nechce. Před časem ale Českému rozhlasu řekl, že pokud dostane nepodmíněný trest, opět do vězení nenastoupí.

Taktový vývoj si vůbec nepřeje jeden z jeho příznivců Milan Daniel: „Ačkoliv je ten trestný čin posuzován jako samostatný, my ho vnímáme jako pokračování pronásledování Romana Smetany.“

Předtím, než se případ dostal ke Krajskému soudu, tak se k němu vyjadřoval také Nejvyšší soud.

Na stole ho měl také předchozí prezident Václav Klaus. Podporovatelé Romana Smetany mu poslali návrh na udělení milosti. Prezident ale nevyhověl.

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme