V pražské MHD podraží jízdné. Děti do 15 a senioři od 65 let ale mohou jezdit zdarma

Od 1. července podraží jízdné za cestování po Praze. Obyvatelé i návštěvníci metropole zaplatí za základní jízdenku o 6 korun víc, tedy 32 korun. S cenou této základní jízdenky se ale navyšuje i doba její platnosti a to na 90 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik Praha, MHD (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

Novinkou je také krátkodobá přestupní jízdenka, za kterou zaplatíme 24 korun a můžeme cestovat půl hodiny. Předplacených kupónů na delší časová období se zdražení netýká.

Od 1. července se v pražské MHD také mění podmínky pro jízdu zdarma. Na tu měli doposud nárok jen děti mladší deseti let a senioři nad 70. Nově mohou autobusy, metrem a tramvajemi cestovat zdarma děti do 15 let a senioři od 65.

Potřebují k tomu ale opencard. Na tu je potřeba nahrát zvláštní aplikaci „jízdné zdarma", která stojí 120 korun. Cestující, který by podle věku měl na volnou jízdu nárok, ale není držitelem potřebné aplikace musí použít zlevněné jízdenky.

Milan Kopp, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme