Vánoční prázdniny jsou letos dlouhé. Někteří rodiče mají problém zabavit děti

Rodičům dochází nápady jak zabavit děti. Letošní vánoční prázdniny jsou příliš dlouhé. Rodiny hledají spásu u prarodičů, v nákupních centrech nebo při sportu. Problém je ten, že organizace, které se celoročně věnují volnočasovým aktivitám dětí, mají volno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lanovka | Foto: Klára Stejskalová

Například jihlavský Dům dětí a mládeže neplánuje až do sedmnáctého ledna žádnou aktivitu, vysvětluje ředitel Vilibald Prokop:

„Aktivit jsme během svátků měli spoustu, z toho důvody tento týden žádné aktivity nepřipravujeme, aby si také kolegové stihli odpočinout.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na téma zabavení dětí o vánočním volnu mluvila Olga Štrejbarová

Sváteční nudy si je ale vědomý provozovatel třebíčského aquaparku, který otevřel přesně před měsícem. Svátky jsou prý žně. Denně přijde i 1500 lidí. Stejně tak na sjezdovky v kraji.

„My jsme teda dvě děti naučili lyžovat, ale s pani učitelkou to bude jistější,“ předává svou skoro čtyřletou dceru do dětské lyžařské školy ve skiareálu Šacberk maminka Hana a jde si v klidu zalyžovat.

Mezi svátky se instruktoři nezastaví, říká šéfka lyžařské školy Daniela Zikmundová:

„Děti se vrací, určitě, jsme schopní naučit tak dvacet dětí za den, je třeba se objednat.“

Mezi svátky je zájem o dětskou lyžařskou školu tak velký, že se na svahu stará o děti 8 instruktorů.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme