Voda s bahnem po prudkém lijáku zaplavila silnice i domy na Plzeňsku

Několik obcí na Plzeňsku má problémy kvůli silnému dešti, který se tam vpodvečer přehnal. Voda s bahnem, která stekla z polí, zaplavila některé silnice u Šťáhlav, Šťáhlavic nebo v Nezvěsticích. Dvě jednotky hasičů tam musely vyjet také čerpat vodu ze zatopených domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prudké deště způsobily ž. června lokální záplavy na Plzeňsku | Zdroj: ČTK

Dvě silnice museli policisté kvůli vodě z polí uzavřít, říká policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„Policisté upozorňují řidiče, kteří mají v úmyslu projíždět obcemi Nezvěstice, Šťáhlavy a Šťáhlavice, že komunikace číslo 19 je v těchto místech uzavřena z důvodu záplav. Policisté odklání dopravu objízdnými trasami.“

Ve Šťáhlavech přívalový déšť nejvíc zasáhl ulici Nezvětickou, kde stálo zhruba 30 centimetrů vody. Hasiči po příjezdu odklopili kanály, takže voda odtekla a teď už zůstává jenom v přilehlých škarpách nebo proláklinách. Na ulici je nános bahna.

Voda v obci zaplavila zhruba 10 rodinných domů a také autodílnu. Hasiči postupně čerpají vodu ze sklepů, lidé seškrabávají bahno pomocí lopat a košťat a vynášejí na zahrady poničené koberce a nábytek.

Silný déšť na čas přerušil taky železniční dopravu na místních tratích v okolí Plzně. Kvůli výpadku zabezpečovacího zařízení, způsobeném úderem blesku, třeba tři čtvrtě hodiny nejezdily vlaky mezi Plzní a Horní Břízou.

Voda s bahnem po prudkém lijáku zaplavila některé silnice a domy ve Šťáhlavách na Plzeňsku | Foto: Martina Klímová

Martina Klímová, mta, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme