Západočeské hory hlásí díky ochlazení zlepšení lyžařských podmínek

Ochlazení vylepšuje lyžařské podmínky v západočeské části Šumavy i v Krušných horách. Teploty pod nulou umožňují skiareálům zasněžovat. V některých oblastech také napadl nový sníh. O víkendu se navíc čeká další ochlazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nástupní stanice ve Skiareálu Špičák | Foto: Skiareál Špičák

Na Železnorudsku napadlo několik centimetrů sněhu. V provozu jsou tam areály Nad Nádražím, Weissova louka, vlek na Pancíř a také největší skiareál v kraji Špičák.

„Na Špičáku je dnes minus šest stupňů Celsia, za noc napadlo asi pět centimetrů sněhu. K tomu intenzivně zasněžujeme technickým sněhem, takže ty podmínky se opravdu dramaticky zlepšily, je to skutečně pěkné,“ říká spolumajitel areálu Vladimír Kasík a dodává:

„Sněhu máme na sjezdovkách v průměru asi 40 centimetrů, samozřejmě dosněžujeme, takže výše sněhové pokrývky se bude navyšovat.“

Ideální podmínky nejsou na Šumavě pro běžkaře. Ti musejí většinou na upravené trasy počkat, až napadne další sníh.

V Krušných horách se zasněžuje

V Krušných horách jsou v provozu pouze nejvýše položené sjezdové tratě, především kolem Klínovce. Na sjezdovkách tam leží od 30 do 40 centimetrů technického sněhu. O víkendu by se ale nabídka skiareálů měla výrazně rozšířit.

Klínovec, německý Fichtelberg a částečně Boží Dar, Bublava u Kraslic anebo Telnice jsou areály, kde vleky u sjezdovek nezastavilo ani oteplení. Současný pokles teplot by měl ale pomoci i menším střediskům, která ihned začnou s umělým zasněžováním.

Zdeněk Trnka, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme