'ZTePilí muži' jsou v cíli. Pochodem přes Moravu propagovali léčbu kmenovými buňkami

Dva hendikepovaní vysokoškoláci, kteří prošli pěšky Moravu od severu k jihu, jsou v cíli. Účelem jejich charitativního projektu s názvem ZTePilí muži na cestách byla propagace výzkumu a léčby kmenovými buňkami a také sbírka peněz pro těžce nemocného Lubomíra Kopala z Bruntálu. Do Lanžhotu dorazili krátce před čtvrtou hodinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ZTePilí muži na cestách: David Szotkowski a Miroslav Večeřa právě s kamarády právě vyrážejí na třetí etapu z Lipové-lázní | Foto: Blanka Mazalová | Zdroj: Český rozhlas

ZTePilí muži, jak se dvěma dobrodruhům přezdívá, se v posledních dnech potýkali s velkými problémy. Kromě toho, že dnes velmi pršelo, tak měl doprovodný tým i komplikace s autem, dokonce museli do autoservisu. Skupina se tak musela rozdělit a nakonec z původně plánovaných 13 kilometrů ZTePilí muži urazili jen 3 kilometry a zbytek trasy se vezli autem.

Ohlasy kolemjdoucích byly veskrze pozitivní. Většina se snažila aspoň trochu přispět, pokud mohla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dva hendikepovaní vysokoškoláci, kteří prošli pěšky Moravu od severu k jihu, jsou v cíli.

Co se týče vybrané částky, kasička je zapečetěná, takže nelze přesně určit, kolik v ní je peněz. Odhadem je tam asi 20 tisíc, na bankovním účtu projektu zhruba 40 tisíc. Potřebných 150 tisíc na léčbu těžce nemocného Lubomíra Kopala se i přesto nejspíš podaří vybrat díky anonymnímu dárci.

Mladíci nyní plánují nějaký čas zůstat na jihu Moravy a lépe poznat zdejší region. Oba dva se ale nejvíce těší na masáž. Mají za sebou přeci jenom 270 kilometrů.

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme