15 cestujících se zranilo při havárii vlaku v Kamenných Žehrovicích

U Kamenných Žehrovic na Kladensku se ráno srazil osobní vlak s posunovací lokomotivou nákladního vlaku. Patnáct cestujících je zraněno, jednoho z nich vrtulník převezl do pražské nemocnice, ostatní odvezly sanitky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda vlaků u Kamenných Žehrovic | Foto: Drážní inspekce

Na místo vyjeli drážní hasiči z Kralup nad Vltavou a také jejich kolegové z Kladna a Stochova, kteří cestující z vlaku vyprostili. Provoz na trati Stochov-Kladno byl přerušen a drážní inspekce ho obnovila až kolem poledne.

Osobní vlak mířil z Kladna do Rakovníka. S takzvanou posunující zálohou se srazil přímo ve stanici. Vagon osobního vlaku má rozbité přední sklo a poničenou přední nápravu.

Při srážce se zranila vlakvedoucí a také strojvedoucí, který zatáhl za rychlobrzdu ve chvíli kdy viděl, že na koleji po které jede, stojí další vlak. Vyšetřování příčin nehody je teprve na začátku. České dráhy už ale potvrdily, že za nehodou může zřejmě lidské selhání.

Dráhy už také vyčíslily škodu. Na osobním vlaku jsou to čtyři miliony korun, na nákladní lokomotivě 100 tisíc. Železnice poškozená není, protože vlaky zůstaly po srážce na kolejích. Vyšetřování bude zřejmě trvat až do zítra.

Igor Maňour, Jana Káninská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme