15 milionů korun pomůže lidem z vybuchlého domu ve Frenštátu

Oběti frenštátské tragédie už mají jasno v tom, kolik peněz dostanou z veřejné sbírky. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. Z darovaných téměř 20 milionů korun zatím rozdělí jen 15 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demolice domu poničeného výbuchem ve Frenštátě pod Radhoštěm | Zdroj: ČTK

Dnešní mimořádné zastupitelstvo bylo mimořádně emotivní. Příbuzní obětí zaplnili zasedací místnost do posledního místa. Jakmile se starostka dostala k tématu, na které všichni s napětím čekali, začal se ozývat pláč příbuzných. Každá zmínka o tragédii je pro ně stále bolestná.

Zastupitelé jednomyslně schválili, že mezi oběti rozdělí 15 milionů korun. Z toho polovina půjde na bydlení a druhá na zaplacení zdravotních výloh a pořízení osobních věcí.

„My jsme prioritně chtěli rychle řešit finance k zajištění bydlení. Protože ty rodiny jsou v náhradních prostorách, potřebují vědět, jak na tom jsou. Víme, že nechtějí jít do stavby společného domu. Čili to byla ta priorita - rozdělit na domácnost, na rodinu finance,“ upřesňuje starostka Zdeňka Leščišinová z nezávislého sdružení.

Zvláštní částku vyčlenili také například pro rodinu, která při tragédii přišla o obě děti.

Veřejná sbírka dál pokračuje, další sumu zastupitelé rozdělí na příštím zasedání. Číslo speciálně zřízeného konta pro obyvatele zničeného panelového domu je 3880277/0100.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme