Absolventi Masarykovy univerzity mohou díky nové kartě získat některé studentské výhody

Zřejmě jako první vysoká škola v republice nabízí Masarykova univerzita od minulého týdne takzvané Karty absolventa. Ty jsou běžné na některých zahraničních školách, které tak svým bývalým studentům poskytují některé výhody, které mají běžní studenti – například bezplatný přístup k informačním fondům a nižší ceny za kurzy a další služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karta absolventa Masarykovy univerzity | Foto: Masarykova univerzita

Jen za první týden projevilo vážný zájem o Kartu absolventa Masarykovy univerzity přes 1000 lidí a 400 si ji rovnou objednalo. Nejvíce zřejmě kartu ocení čerství absolventi, kteří jsou například zvyklí na rozsáhlou IT univerzitní podporu.

„Co jsem ukončila studium, tak už dva dny poté jsem se nemohla nalogovat do fakultní internetové sítě, tak mě to trochu vyděsilo a říkala jsem si, že ta karta absolventa by tohle mohla řešit,“ věří absolventka Martina Hromádková. Podle ní jde o skvělý nápad.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké výhody přináší Karta absolventa MU, zjišťoval Ivan Holas

A řeší také řadu dalších věcí – například přístup do knihoven, slevu na publikace a jazykové i jiné kurzy školy nebo slevy v některých kulturních či gastronomických zařízení. A to nejen v Brně.

„I ty celorepublikové výhody, které samozřejmě nejsou primárním benefitem pro naše absolventy, ale mohou být pro ně také zajímavé, protože byli jakožto studenti zvyklí na celorepublikový program v rámci ISIC karet,“ říká vedoucí odboru vnějších vztahů Masarykovy univerzity Markéta Soukupová.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme