Advokát Láska bude s DPP dál spolupracovat, podklady ke kauzám kvůli odborářům nedostane

Spolupráce advokáta Václava Lásky s Dopravním podnikem hlavního města Prahy (DPP) bude dál pokračovat. Vedení podniku se s ním domluvilo poté, co Láska podrobně popsal dozorčí radě, komisi pro audit a představenstvu výsledky analýzy podezřelých zakázek podniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD v Praze | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Setkání to bylo o to zajímavější, že Láska chce na tři členy dozorčí rady podat trestní oznámení, a minulý týden proto požádal vedení podniku o zbavení smluvního vztahu a mlčenlivosti vůči orgánům činným v trestním řízení.

Prý se chystá podat trestní oznámení proti některým členům dozorčí rady. Představenstvo ho však zatím mlčenlivosti nezbavilo a advokát tak dnes nemohl upřesnit, o které zakázky se zajímá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky jednání vedení DPP s advokátem Václavem Láskou shrnuje reportér Jan Herget

Podle předsedkyně představenstva Magdaleny Češkové se naopak domluvili na spolupráci. „Dnes jsme se dohodli jinak. Dohodli jsme se na spolupráci tak, že všechny případy budou prošetřeny a budou dotaženy do konce, ať už se trestní oznámení týká kohokoliv,“ řekla Češková.

Jak ale po jednání potvrdil Českému rozhlasu, dopracuje analýzu případů, u kterých si myslí, že by měly skončit trestním oznámením. Své závěry pak předá představenstvu dopravního podniku. Z dohody vyplývá, že pak bude záležet na představenstvu dopravce, jestli trestní oznámení skutečně podá, nebo ne.

Na Václava Lásku už přitom přišlo několik stížností k Advokátní komoře – jedna z nich byla právě z dopravního podniku.

Proti postupu Lásky podali stížnost mimo jiných i dva členové dozorčí rady – zástupci odborových organizací. Do doby, než tyto stížnosti posoudí advokátní komora, nebude Láska dostávat žádné další podklady nutné k dopracování kauz dopravního podniku.

Materiály získá až v případě, že stížnosti odborářů vyhodnotí advokátní komora jako neopodstatněné. Advokát očekává, že si na rozhodnutí počká až několik týdnů.

Se členy představenstva se ale dohodl, že během této časové prodlevy alespoň sestaví seznam toho, co by k došetření případu ještě potřeboval.

Jan Herget, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme