Advokátka řidiče, který v srpnu v Praze zabil dívku a utekl, žádá neveřejné soudní jednání

Mladý řidič, který v srpnu na pražském Smíchově srazil a zabil dívku, jde zítra před soud. Hrozí mu až 8 let vězení. Obhajoba přesto věří, že může dostat i podmínku. Advokátka navíc soudu navrhla, aby bylo jednání neveřejné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V srpnu čekala brzy ráno jednadvacetiletá dívka na autobusové zastávce poblíž Švandova divadla. Najednou se z levotočivé zatáčky vyřítilo černé BMW. Mladý muž nezvládl řízení, vyjel ze silnice a dívku srazil. Na místě zemřela.

Mladík z místa nehody utekl. Podle svědků byl navíc opilý nebo zdrogovaný. Policisté po řidiči začali pátrat a ten se nakonec po 15 hodinách skrývání sám přihlásil. Soud ho pak poslal do vazby.

Obžaloba z několika trestných činů

„Obviněný byl obžalován pro trestné činy usmrcení z nedbalosti, dále neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a dále pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla státní zástupkyně Jana Schrӧderová.

„Trest budu navrhovat až u hlavního líčení. V tuto chvíli mohu říct pouze to, že budu navrhovat trest nepodmíněný," dodala žalobkyně.

Nejpřísnější sazba je 8 let odnětí svobody. Podle právníků muži přitíží hlavně útěk od nehody a také pokud se prokáže, že řídil opilý.

A navíc, jak už dříve upozornila policie, mladíka soud už jednou potrestal podmínkou za podílnictví z nedbalosti a ve stejný rok pak muž dostal zákaz řízení za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykové látky.

Advokátka věří v podmínku

„Obžalovaný se k věci staví velmi kriticky, projevuje lítost," řekla obhájkyně Milena Arnoštová. Domnívá se, že její klient by mohl dostat jen podmínku.

"Nicméně obhajoba se zaměřuje na prokázání toho, za jakých okolností k dopravní nehodě s tímto smrtelným následkem došlo.“

„Mám za to, že pokud by soud uvěřil obhajobě, je možné i v krajním případě zvažovat návrh na podmíněné odsouzení,“ řekla Arnoštová.

Obviněný si podle ní připravil vlastní obhajobu, ve které chce mluvit i o tom, jestli před jízdou pil, jak policistům řekli někteří svědci. Advokátka zároveň zdůraznila, že mladík nikdy nebyl souzený, ani za řízení pod vlivem alkoholu.

Kromě toho podala soudu návrh na vyloučení veřejnosti z jednání. A soud by měl také projednat, jestli řidič zůstane ve vazbě, kde byl kvůli možnému ovlivňování svědků.

Náměstí Kinských v Praze, místo autonehody | Foto: Filip Jandourek

Zvětšit mapu

Milan Kopp, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme