Africký student pardubické univerzity ebolu nemá, podezření se nepotvrdilo

Podezření na ebolu u studenta pardubické univerzity se nepotvrdilo. Muž pocházející z Tanzanie měl horečku, o ebolu ale nešlo. Českému rozhlasu to řekl mluvčí pardubické nemocnice Dušan Korel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli podezření na ebolu byli v pohotovosti záchranáři, hygienici a další složky Integrovaného záchranného systému | Foto: Zdeněk Novák | Zdroj: Český rozhlas

„U zahraničního studenta pardubické univerzity se podezření na ebolu nepotvrdilo. Bude tudíž hospitalizován jako pacient na infekčním oddělení pardubické krajské nemocnice,“ upřesnil Korel. Student trpí vysokou horečkou.

Epidemie eboly se šíří hlavně v západní Africe. Muž však pochází z Tanzanie, která leží na východním pobřeží a není mezi oblastmi zasaženými touto nemocí.

„Tanzanie není oblast eboly, takže předpokládáme, že tam je naléhavé podezření na malárii. Zachází se s ním jako s každým potenciálně infekčně nemocným pacientem,“ potvrdila primářka kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí v pražské Nemocnici Na Bulovce Hana Roháčová.

Podle informací Českého rozhlasu přítelkyně studenta s horečkou pochází z Konga, kde se ebola vyskytuje, zdravotníci ale zjistili, že žena žije v Pardubicích už dva roky a do oblasti nákazy se pravděpodobně nedostala.

Kvůli podezření na ebolu byli v pohotovosti záchranáři, hygienici a další složky Integrovaného záchranného systému | Foto: Zdeněk Novák

Ebola | Foto: Český rozhlas

Petra Hosenseidlová, mka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme