Agresivní pacient napadl zdravotníky v sanitce. Ti před ním museli utéct

Agresivní pacient dnes ráno napadl v Karviné osádku sanitky. Zdravotníci rychlé záchranné služby před ním uprchli a zavolali na pomoc strážníky. Opilý muž naštěstí nezničil ve voze žádné důležité přístroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ambulance | Foto: Tomáš Adamec

„Došlo k napadení personálu sanity přímo při přepravě pacienta. Byl natolik agresivní, že personál před ním musel z vozidla utéct,“ upřesnil Václav Ožana z karvinské městské policie s tím, že pacient nereagoval na výzvy strážníků, kteří pak museli použít donucovacích prostředků i pout.

Opilého pacienta, který měl v krvi přes 2 promile alkoholu, poté převezli strážníci na záchytku. Lékaři čekají, až vystřízliví. Poté se o něj bude zajímat policie. Muž totiž nenapadl jen osádku sanitky, řádil také na záchytce, kde poničil vybavení pokoje.

Muže, který je na záchytce častým hostem, pustí zřejmě až ve večerních hodinách. Záchranáři v kraji potvrzují, že agresivita pacientů roste. Stále častěji musí volat o pomoc policisty. A ve většině případů v tom hrají roli drogy nebo alkohol.

Andrea Čánová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme