Akce na podporu Pussy Riot probíhá před ruským konzulátem v Karlových Varech

Před necelou hodinou začalo u karlovarského ruského konzulátu shromáždění na podporu tří dívek ze skupiny Pussy Riot, které za údajnou výtržnost v moskevském pravoslavném chrámu soud poslal na dva roky do trestanecké kolonie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestní akce na podporu kapely Pussy Riot probíhají po celém světě | Zdroj: Reuters

Karlovy Vary se dnes připojují k dalším místům po celém světě, kde se podobné akce na podporu punkové skupiny konají. Jak shromáždění probíhá, popisuje jeden z pořadatelů Tomáš Kábrt.

„Postavili jsme tu v parku malé podium, na kterém vystupují rockové kapely, básnici tu čtou své básně, zaznělo i několik projevů. Lidé přinesli transparenty v češtině i v ruštině, na kterých se vyjadřují k tomu nespravedlivému rozsudku v Rusku,“ říká pořadatel.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ozvěnách dne mluví o happeningu jeden z organizátorů akce Tomáš Kábrt

Odpovědi z ruské strany se ale aktivisté nedočkají, konzulát je totiž prázdný.

„Konzulát je zamčený, zabedněný. Své prohlášení předáme do schránky a na mříže kolem navěsíme transparenty. Lidé také píšou na silnici před konzulátem křídou své vzkazy,“ uvádí Kábrt.

Podle ankety, které se týkala hlavně starších ruských turistů v Karlových Varech, přijde většině z nich výše trestu naprosto v pořádku, dodává pořadatel.

Sprejeři poškodili pravoslavný chrám v Karlových Varech, chtějí propuštění Pussy Riot

Číst článek

Otázkou zůstává, jestli podobné protestní akce budou mít na osud punkerek vůbec nějaký vliv. Tomáš Kábrt ale věří, že akce nemohou zůstat bez povšimnutí.

„Předpokládáme, že ruský režim sleduje dění ve světě, že Karlovy Vary jsou pro ně také citlivým místem, a že na ně samozřejmě i zapůsobí mediální ohlas takovýchto akcí,“ vysvětluje.

Veronika Sedláčková, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme