Akcionáři pardubického Dostihového spolku zamítli zvýšení základního jmění

Situace kolem pardubického Dostihového spolku je stále nejistá. Valná hromada dnes zamítla návrh města na navýšení základního jmění. Tento krok měl přispět k ozdravení firmy provozující závodiště a pořádající Velkou pardubickou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecký pohled na pardubické závodiště | Foto: Richard Tichý

Město, které má ve spolku většinový jedenapadesátiprocentní podíl, potřebovalo pro schválení návrhu souhlas držitelů dvou třetin akcií. K dohodě s menšími akcionáři nakonec po bouřlivém jednání nedošlo.

Stále je tak ve hře řízená likvidace spolku. Nahradit by ho mohla například nová příspěvková organizace. Pořádání dostihů včetně slavné Velké pardubické ale podle vyjádření zástupců města není v žádném případě ohroženo.

O odkup akcií a provozování dostihového závodiště v Pardubicích projevil zájem slavný žokej Josef Váňa spolu s dalšími investory. Zastupitelé se jejich návrhy zatím nezabývali.

Dostihový spolek se potýká s velkou kumulovanou ztrátou, která se blíží hodnotě základního jmění společnosti ve výši 10,2 milionu korun. Na konci května rezignoval na funkci ředitele spolku Jiří Kunát, od července vede společnost Petr Buchal.

Martin Hromádka, Oto Gutwirth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme