Akreditační komise jedná o osudu plzeňských práv. Děkan věří v úspěch

Speciální komise dnes posuzuje novou žádost o akreditaci pětiletého magisterského studia práv v Plzni. Pokud ji fakulta získá, bude od příštího akademického roku zajišťovat výuku 31 profesorů a docentů. Je to skoro dvojnásobek akademiků ve srovnání s červencem 2011, kdy komise hodnotila fakultu negativně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta v Plzni | Zdroj: ČTK

Jak jednání dopadne a jestli se rozhodne už dnes, si netroufá odhadnout nikdo ze zúčastněných, ani předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková.

„Jsme si vědomi toho, že to je velmi závažná věc. Opravdu všechny kroky jsou dělány tak, aby to bylo naprosto objektivní, naprosto neutrální. Budeme posuzovat současný stav, jak to vypadá na té fakultě právnické. Jak to posuzování dopadne, opravdu asi nikdo nedokáže předjímat,“ potvrdila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Akreditační komise posoudí novou žádost plzeňských práv. Redaktorka Jana Čermáková přináší podrobnosti

Komise bude hodnotit hned několik základních parametrů. Jedná se například o kvalitu personálního zabezpečení, kvalitu publikační činnosti nebo kvalitu vědecké činnosti.

Fakulta podle Dvořákové každopádně dodala všechny potřebné podklady. „Základní informace, které jsou dané požadavky akreditační komise, máme k dispozici. Akreditační komise má ze zákona právo si případně vyžádat další doplňující informace, pokud je potřebuje ke svému rozhodování,“ upřesnila.

V nejistotě žijí už několik let i studenti plzeňských práv. „Mnoho studentů studuje právě v Plzni proto, že je to jejich mateřské město, že náklady s tím spojené jsou nižší, že bydlí doma, že nemusí daleko dojíždět. Pro mnohé studenty by to bylo naprosto likvidační a nemohli by studovat. Tohle je věc, která nám velice vadí,“ vysvětlil student Jakub Sivák.

Děkan: Udělali jsme ohromný skok v nápravě

Děkan fakulty Jan Pauly říká, že teď funguje škola standardně a bez problémů. Důležité je podle něj hlavně to, aby mohla začít přijímat nové studenty. „Letos nebo loni jsme nemohli přijímat studenty, to je pro fakultu neuvěřitelná ekonomická rána,“ připustil.

„Předložili jsme standardní akreditační spis, kde je všechno, co tam býti má, a tak pevně věříme, že tentokrát už akreditační komise rozhodne v náš prospěch,“ dodal.

Teď platná akreditace končí plzeňské právnické fakultě v říjnu. Děkan si podle svých slov neúspěšný výsledek jednání akreditační komise nedokáže ani představit.

„Já si tuto variantu tentokrát už opravdu nechci vůbec připustit, protože jsme šli po všech výtkách a připomínkách akreditační komise. Udělali jsme ohromný skok v nápravě, pokud jde o personál, který vyučuje. Velkých úspěchů se nám podařilo dosáhnout v rámci vědecko publikační činnosti,“ shrnul.

Jana Čermáková, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme