Aktivisté kritizují 'smogovým dýchánkem' bezohlednost řidičů

Smog v posledních dnech trápí také hlavní město, místní se proto rozhodli na lávce nad Nuselským mostem uspořádat "smogový dýchánek". Jedná se o happening, který má upozornit řidiče, že není příliš ohleduplné vyjíždět při zhoršeném stavu ovzduší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Happening "smogový dýchánek" se obrací k řidičům | Zdroj: ČTK

Na lávce poblíž Kongresového centra se sešlo asi 15 lidí v rouškách. Přes zábradlí mostku pověsili transparenty s nápisy "Auta dusí Prahu" a "Smogový dýchánek".

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Petr Kořínek sledoval "smogový dýchánek" v Praze

Podává se káva, čaj a sladké zákusky. Aktivisté mávají projíždějícím autům, řidiči na oplátku troubí a někdy dávají najevo svou nevoli i zdviženými prostředníčky.

Vzkaz lidí, kteří happening zorganizovali přes Facebook, je jasný – jezdit do města při zhoršených povětrnostních podmínkách prý není sexy a ti, kteří se přesto rozhodli za volant usednout, jsou vůči ostatním obyvatelům metropole sobečtí.

ČTĚTE TAKÉ: Dusivá deka smogu se z Česka stále nezvedá

Kritiku sklidilo i vedení Prahy, které od meteorologů údajně už 10 dní ví o nepříznivé situaci. Prosbu, aby lidé nevyjížděli autem, ovšem vydalo až teď.

Město by prý mělo stejně jako v Kodani informovat, kolik emisí auta vypouštějí, a mělo by prý také více podporovat hromadnou a cyklistickou dopravu.

Petr Kořínek, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme