Aktivisté žádají Chalupu, aby odmítl kácení v nejvíc chráněných zónách Šumavy

Ministr životního prostředí dnes dostane Výzvu k záchraně Národního parku Šumava. Petici mu chtějí předat ekologičtí aktivisté, kteří se sejdou před ministerstvem. Apelují na Tomáše Chalupu, aby odmítl plán ředitele parku Jana Stráského, který chce kvůli šíření kůrovce kácet i v dosud bezzásahových oblastech Národního parku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šumava | Foto: Jiří Kamen

Proti zásahům v prvních zónách a použití chemie v oblasti parku protestují i vědci. Miroslav Kohel z platformy ŠumavaPro řekl, že výzvu už podepsaly tři tisícovky lidí. Dokument by aktivisté rádi dali ministrovi přímo do ruky. Chtějí ho přesvědčit, aby se o osudu parku radil s odborníky.

„Prostě aby nastoupenou cestu, která se tu dvacet let úspěšně nebo neúspěšně rýsuje, udržel. Ona se každopádně pořád posunuje k přírodní podobě Národního parku Šumava. Teď je ale tahle cesta ohrožena,“ řekl Kohel.

Chalupa řekl, že rozhodne možná ještě do konce tohoto týdne, poslední odborné posudky dostal na stůl teprve včera. „Snažíme se nalézt situaci, co nejrychleji to jde. Kdybych měl říct ambici, nikoli slib, tak ambice je odejít takzvaně s čistým stolem na velikonoční svátky,“ uzavřel ministr.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme