Amnestie je výsměch spravedlnosti, myslí si řada obyvatel Vysočiny

K prezidentské amnestii zaujala řada obyvatel Vysočiny odmítavý postoj. A to hlavně ti, kdo se s čerstvě propuštěnými vězni setkali tváří v tvář, a zažili tak jejich nevhodné chování, které jim nahnalo strach.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení, mříž (ilustrační foto)

Vězení, mříž (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

Paní, říkejme jí třeba Lenka z Jihlavy, obtěžoval na noční směně v baru vězeň propuštěný z Valdic. Má strach, že zase přijde:

„Zvlášť, když vám řekne takovouhle věc, že neměl ženskou a že se mu líbím... Teď ho tam mít, když tam budu sama, to opravdu nevím,“ říká barmanka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh barmanky z Jihlavy zaznamenala redaktorka Hana Mikulincová

Amnestovaný prý Lenku ujistil, že za ní teď bude chodit často. A nepřidalo jí ani to, když u stolu slyšela, jak se štamgastům chlubí, že už si odseděl 24 let například za loupežná přepadení.

Ke své ochraně je Lenka vybavená pouze sprejem: „Opravdu můžete použít akorát ten sprej. Nějaké násilí nebo něco takového, to fakt nejde.“

Paní Lenka je připravená nezůstat na směně nikdy sama a v případě potřeby volat 158. Její strach je skutečně hodně velký:

„Člověk, který si odsedí půlku života, nemůže být normální a chtít být na svobodě. O to mu asi nejde,“ myslí si Lenka.

Z věznic Vysočiny odešlo na svobodu celkem 558 vězňů.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme