Amnestie je výsměch spravedlnosti, myslí si řada obyvatel Vysočiny

K prezidentské amnestii zaujala řada obyvatel Vysočiny odmítavý postoj. A to hlavně ti, kdo se s čerstvě propuštěnými vězni setkali tváří v tvář, a zažili tak jejich nevhodné chování, které jim nahnalo strach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení, mříž (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

Paní, říkejme jí třeba Lenka z Jihlavy, obtěžoval na noční směně v baru vězeň propuštěný z Valdic. Má strach, že zase přijde:

„Zvlášť, když vám řekne takovouhle věc, že neměl ženskou a že se mu líbím... Teď ho tam mít, když tam budu sama, to opravdu nevím,“ říká barmanka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh barmanky z Jihlavy zaznamenala redaktorka Hana Mikulincová

Amnestovaný prý Lenku ujistil, že za ní teď bude chodit často. A nepřidalo jí ani to, když u stolu slyšela, jak se štamgastům chlubí, že už si odseděl 24 let například za loupežná přepadení.

Ke své ochraně je Lenka vybavená pouze sprejem: „Opravdu můžete použít akorát ten sprej. Nějaké násilí nebo něco takového, to fakt nejde.“

Paní Lenka je připravená nezůstat na směně nikdy sama a v případě potřeby volat 158. Její strach je skutečně hodně velký:

„Člověk, který si odsedí půlku života, nemůže být normální a chtít být na svobodě. O to mu asi nejde,“ myslí si Lenka.

Z věznic Vysočiny odešlo na svobodu celkem 558 vězňů.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme