ANO a ČSSD vyvolají dohodovací řízení o osudu pražské koalice

Hnutí ANO a ČSSD vyvolají dohodovací řízení o osudu pražské koalice. Náměstek primátorky Matěj Stropnický z Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) podle nich porušil koaliční smlouvu. ČTK to pod slibem anonymity řeklo několik zdrojů. Na lednovém jednání zastupitelstva Stropnický nehlasoval pro koaliční návrh na vypsání desetiletého tendru na svoz odpadu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adriana Krnáčová

Adriana Krnáčová | Foto: Filip Jandourek

Koaliční smlouvu lze jednostranně vypovědět až po měsíčním dohodovacím řízení. ANO a ČSSD pošlou podle informací ČTK ještě dnes dopis, kterým dohodovací řízení bude vyvoláno. Pokud pak strany do měsíce své spory nevyřeší, může smlouvu kterýkoliv s partnerů vypovědět.

Odchod Stopnického z rady požadují ANO a ČSSD již několik týdnů. O požadavku již několikrát jednal i zastupitelský klub Trojkoalice, který se dosud za Stropnického vždy postavil.

Nesoulad pražské koalice a neshody primátorky Adriany Krnáčové (za ANO) a Stropnického se projevily už na konci loňského roku, zejména v otázce pražských stavebních předpisů. Předpisy, kolem kterých se na podzim strhla mediální bitva, nakonec zrušilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme