ANO, ČSSD a Trojkoalice si v Praze rozdělily magistrátní výbory

Strany budoucí pražské koalice si rozdělily pozice ve vedení magistrátních výborů. ANO, ČSSD a Trojkoalice povede 11 výborů, předsedou kontrolního výboru pak bude zástupce České pirátské strany. Vyjednavači řešili i způsob, jakým bude koalice jednat a hlasovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hl. města Prahy | Foto: Filip Jandourek

Nová koalice nepočítá s tím, že by nějaký výbor přenechala TOP 09, ODS nebo KSČM.

„Výbory nebudou kopírovat kompetence jednotlivých radních. Budou zrcadlově rozdány, nepočítám s tím, že by další opoziční strany získaly nějaký výbor,“ říká budoucí primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO.

Sociální demokraté povedou finanční výbor. Jeho předsedou bude pražský lídr ČSSD Miloslav Ludvík. Sociální demokraté ještě musejí vybrat šéfy dvou dalších výborů a také obsadit křeslo posledního radního.

„My v podstatě máme v tuto chvíli čtyři nominanty na tři funkce, tak se musíme nějak dohodnout,“ vysvětlil Miloslav Ludvík.

O šéfech svých tří výborů bude rozhodovat ještě zastupitelský klub Trojkoalice. Hnutí ANO má naopak jasno. Například výbor pro kulturu a památkovou péči povede Eliška Kaplický.

Výsledky voleb do městského zastupitelstva - Praha | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme