Antimonopolní úřad šetří stavbu bazénu v Karlových Varech

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v současné době prověřuje výběrové řízení vypsané Karlovými Vary na stavbu nové plavecké haly za 300 miliónů korun. Od lázeňského města si proto úřad vyžádal zadávací dokumentaci, kterou už v tuto chvíli má k dispozici. Podle vedení magistrátu to v tuto chvíli znamená pozastavení všech administrativních prací a také oddálení zahájení stavby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary | Foto: Lubomír Stejskal | Zdroj: Český rozhlas

Podnět podaný úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se týká zadávacích podmínek, které by údajně mohly být diskriminační. V tuto chvíli stále šetření probíhá, potvrdil Českému rozhlasu místopředseda antimonopolního úřadu Kamil Rudolecký. "V podstatě my zkoumáme přiměřenost kvalifikačních kritérií," dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Andrey Strohmaierové o šetření podmínek pro výstavbu bazénu v Karlových Varech

Opoziční zastupitelka Monika Makkiehová označila kritéria výběrového řízení za nespravedlivá. V podmínkách je totiž uvedeno, že firma, která se uchází o stavbu, musí mít roční obrat 1 miliardu korun a určitý počet zaměstnanců a takových v České republice moc není. Podle Makkiehové je počet zaměstnanců irelevantní, protože si stavební firmy najímají subdodavatele, kteří dále plní zakázku.

Náměstek primátora Petr Keřka si ale nemyslí, že se jedná o vysoký požadavek. "Protože 300 milionový zhruba obrat zakázky a na to miliardový obrat firmy nebo firem si myslím, že znamená tu stabilitu," sdělil Českému rozhlasu.

Do výběrového řízení bylo celkem přihlášeno 15 firem, zúčastnilo se ho ale jen 5 investorů.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme