Archeologové v Kutné Hoře asistují při úpravě okolí historického pohřebiště

Centrum Kutné Hory je v těchto dnech plné archeologů, kteří se pohybují především v okolí světoznámého chrámu svaté Barbory. Zanedlouho se tam budou nově dláždit chodníky a úpravami projde také přilehlý park.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutná Hora: katedrála Nanebevzetí Panny Marie (Střední Čechy - jihovýchod - 03) | Foto: CzechTourism

Záchranný archeologický výzkum předchází plánované úpravě okolí světoznámé katedrály. Jejich úkolem je zachytit nejsvrchnější vrstvu historického pohřebiště a zajistit, aby hroby nebyly při následných terénních úpravách poškozeny.

V bezprostřední blízkosti kutnohorského chrámu fungovalo pohřebiště od 15. až do 17. století. Odborníci tady našli také kamenné úlomky, které pochází z období velké rekonstrukce chrámu před sto lety. Archeologové pracují také u kutnohorské Kouřimské brány, kde stával dnes už zaniklý kostel svatého Jiří.

Kutná Hora je na archeologické nálezy díky historii velmi bohatá. Před nedávnem se odborníkům podařilo na Havlíčkově náměstí odkrýt pozůstatky zdiva někdejší přístavby bývalé královské mincovny Vlašského dvora.

Michal Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme