Arcidiecézní charita z Olomouce obdarovává na Ukrajině děti i ovčí farmu

Arcidiecézní charita Olomouc bude i letos rozdávat dárky na Ukrajině. Získá je celkem 255 dětí z chudých rodin a dětských domovů. Do akce Vánoční balíček se zapojili lidé z celé republiky. Právě dnes vyráží na Ukrajinu pracovníci charity, aby mohli dětem dárky osobně doručit 6. a 7. ledna, kdy se na Ukrajině slaví Vánoce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční dárky, Vánoce, vánoční stromek | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Kelvin Kay

„Arcidiecézní charita Olomouc každoročně pořádá pomoc Ukrajině formou vánočního dárku pro děti z nuzných poměrů. Většinou jsou to děti z dětských domovů nebo sociálně slabých rodin, které se schází v sociálních centrech,“ vysvětlil Marek Navrátil z Arcidiecézní charity.

Vánoční dárky, které se letos podařilo shromáždit, už jsou na Ukrajině, musí projít celní procedurou. Dnes bude vyrážet delegace pracovníků, která na místě udělá konkrétní rozdělení dárků, tito lidé se pak budou samotného předávání i účastnit a fotit, abychom pak dárcům ukázali, jakou dětem udělali radost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Arcidiecézní charita z Olomouce dělá radost na Ukrajině dětem, podporuje ale i ovčí farmu

U některých dětí se jedná o vůbec první dárek, který na Vánoce dostali, o to větší je pak jejich radost. Akci pořádá arcidiecézní charita už poněkolikáté, zájem dárců ale neopadá.

„Prvního listopadu otevíráme databázi dětí, protože každý člověk chystá pak dárek pro konkrétní dítě, a už třeba o dva dny později žádné volné děti nemáme. Strašně rádi bychom celý ten projekt rozšířili, ale z hlediska úředních náležitostí je složitý,“ mrzelo Navrátila.

„Je spousta lidí, kteří pak chtěli dárek ještě vyrobit a už se na ně nedostalo dítě. Podporujeme na Ukrajině charitativní farmu, která si potřebuje vytvořit svoje stádo ovcí, a zjistili jsme, že cena jedné ovce je na Ukrajine zhruba tisíc korun, což je hodnota balíčku, který se jinak připravuje pro děti. Takže na koho už dítě nezbylo, mohl zakoupit tohle jehně,“ dodal Marek Navrátil.

Tereza Jelínková, Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme