Arcidiecézní muzeum v Olomouci připravilo nové zábavné hry pro děti

Do olomouckého Arcidiecézního muzea s dětmi? Proč ne. Ode dneška si tu můžou poskládat obraz madony nebo vlastní erb. Prohlídka se tak stane zábavou pro celou rodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arcidiecézní muzeum v Olomouci se nachází na Václavském náměstí hned vedle katedrály | Foto: Muzeum umění Olomouc

Pro školáky máme speciální programy, rodiče menších dětí si ale občas posteskli, že by chtěli aspoň na chvíli zabavit své ratolesti a prohlédnout si v klidu vzácné exponáty. Tak jsme jim vyhověli,“ říká lektorka Michaela Johnová-Čapková

„Je to taková vděčná činnost, děti to zabaví, ony se při tom něco naučí a rodiče si mohou prohlédnout tak trošku v klidu expozici. Takže to má několik různých rovin,“ uvedla.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novinkách olomouckého arcidiecézního muzea informovala v Ranním Radiožurnálu redaktorka Blanka Mazalová.

Děti si tu ode dneška můžou vyzkoušet složit z velkých kostek slavné obrazy jako Madona s rouškou od Sebastiana del Piomba, sestrojit si vlastní erb a vedle skutečného kočáru biskupa Troyera je bude čekat jeho zmenšená skládačka.

V expozici gotických madon pak zase přiřadí k jednotlivým fotografiím Jezulátek správné madony. Organizátoři se už teď těší, že si kromě dětí přijdou na své i sami dospělí.

Jen loni přišly do Muzea umění čtyři tisícovky školáků. Pro ně připravují lektoři animační programy, komentované prohlídky a workshopy.

Blanka Mazalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme