Areály Klínovec a Neklid v Krušných horách zůstávají v provozu i tento víkend

V Krušných horách se stále lyžuje. I když většina areálů už sjezdovky letos definitivně uzavřela, přívětivé zimní podmínky nadále panují na Klínovci a Neklidu na Božím daru. Provozovatelé lákají poslední návštěvníky sezony na zvýhodněné skipasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři v Krušných horách | Foto: Zdeněk Trnka

Krušnohorský Klínovec dělá čest své poloze v této části hor. Nejvýše položený areál přivítá lyžaře i tento víkend. Sjezdovky na Klínovci pokrývá téměř metrová pokrývka.

„Sníh je lehce vlhký. O víkendu by mělo být sluníčko. Máme připravena lehátka na opalování. Jsou ideální podmínky pro jarní lyžování. Lanovky budou v provozu Dámská, Suzuki a CineStar Express s tím, že otevřené budou Dámská, Pařezovka a Přemostěná,“ informuje Adam Svačina ze zdejšího areálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O lyžařských podmínkách v Krušných horách informovala redaktorka Pavla Sofilkaničová.

Zima se ještě tento víkend zdrží i na božídarském Neklidu. I tady na sjezdovkách zůstává dostatek sněhu.

„Za ski areál Boží Dar - Neklid mohu říct, že budeme ještě tento víkend v provozu. Na sjezdovkách leží kolem 40 centimetrů jarního sněhu, v provozu budou dva vleky, možná sedačková lanovka,“ uvádí jeden z provozovatelů Filip Majkus.

V okolí Klínovce je stále upraveno přibližně 15 kilometrů běžeckých tratí. Trochu horší podmínky mají běžkaři v blízkosti Neklidu. Na většině míst už se nerolbuje. A zatímco na Neklidu už se příští víkend nejspíš nepojede, na Klínovci se sezona pravděpodobně protáhne do 21. dubna.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme